Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty i jak długo się utrzymują?

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg medycyny estetycznej, który polega na dostarczeniu skórze wybranych składników aktywnych. Jego działanie opiera się na natychmiastowym odżywieniu tkanek, a także pobudzeniu procesów regeneracyjnych w skórze, które trwają nieco dłużej. Wyjaśniamy, kiedy można zobaczyć optymalne efekty mezoterapii igłowej oraz jak długo są widoczne.

Co należy wiedzieć na temat mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który polega na iniekcyjnym podaniu „koktajlu”, zawierającego wybrane składniki aktywne. Polega na wykonaniu serii drobnych nakłuć przy pomocy bardzo cienkich igieł. Celem mezoterapii igłowej jest nie tylko odżywienie, ale też pobudzenie procesów regeneracyjnych. Na skutek ostrzykiwania skóra rozpoczyna produkcję kolagenu, który nadaje jej jędrność, elastyczność i wytrzymałość. Dzięki tej właściwości mezoterapia igłowa jest w stanie widocznie spłycić zmarszczki i przynieść efekt naturalnego odmłodzenia. Zabieg polecany jest zarówno osobom, które już mają problem ze zmarszczkami, jak i tym, u których jeszcze nie widać wyraźnych skutków starzenia się skóry.

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Mezoterapię igłową wykonasz m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. Jak zaznaczają eksperci, zabieg ten powinien być wykonywany przez lekarza. Pierwsza sesja poprzedzona jest konsultacją, podczas której specjalista przeprowadza z Pacjentem szczegółowy wywiad i wyklucza ewentualne przeciwwskazania, takie jak alergia na składniki znajdujące się w koktajlu do mezoterapii.

Iniekcyjna aplikacja składników aktywnych to stosunkowo prosta, mało inwazyjna, szybka i bezpieczna procedura. W niektórych przypadkach nie trzeba nawet stosować znieczulenia. Koktajl ze składnikami aktywnymi wstrzykiwany jest w ściśle określone punkty twarzy. W zależności od leczonego problemu iniekcja wykonywana jest na różnych głębokościach. W składzie preparatów do mezoterapii igłowej twarzy najczęściej wchodzi kwas hialuronowy, ale też takie substancje, jak: witaminy, aminokwasy, nukleotydy, składniki mineralne, koenzymy. Preparaty te mogą mieć działanie antyoksydacyjne, nawilżające, odżywcze, a także pobudzające naturalne procesy regeneracyjne.

Kiedy można zobaczyć efekty mezoterapii igłowej i jak długo się utrzymują?

Pierwsze efekty mezoterapii igłowej można zauważyć już kilka dni po zabiegu, kiedy wchłoną się wstrzyknięte substancje, a ewentualny obrzęk i zaczerwienienie znikną. Natomiast na pełne rezultaty trzeba poczekać nawet 3 miesiące. Czas ten wynika ze stopniowej regeneracji kolagenu w skórze, która została uruchomiona podczas iniekcji.

Warunkiem uzyskania najlepszych efektów jest regularne powtarzanie mezoterapii igłowej. Wykonanie serii zabiegów daje też szansę, że rezultaty będą utrzymywały się przez długi czas. Liczbę oraz częstotliwość sesji ustala lekarz podczas konsultacji z Pacjentem i po ocenie skóry po pierwszych iniekcjach. Efekty serii zabiegów mezoterapii igłowej mogą utrzymywać się przez wiele miesięcy, jednak nie są na stałe. Aby przedłużyć działanie terapii, należy systematycznie wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Terapia zazwyczaj składa się z 4–7 sesji w odstępach 7–28 dni. Zabiegi przypominające wykonuje się po około 4–5 miesiącach.Decydując się na mezoterapię igłową, warto udać się do sprawdzonego specjalisty. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z listą polecanych klinik medycyny estetycznej.

Artykuł promocyjnyZobacz także:

Olaf

ad516503a11cd5ca435acc9bb6523536?s=150&d=mm&r=gforcedefault=1

Photo of author

Olaf

Dodaj komentarz